Poradenstvo - darček blízkej osobe

Je metóda účinné chudnutie vhodná pre vašich blízkych ?

Stretávam sa aj s takými prípadmi, že ľudia nehľadajú pomoc pre seba, ale pre partnera, rodiča, priateľa, či niekoho iného blízkeho, ktorí majú buď zdravotné problémy alebo trpia nadváhou.

Z vlastnej skúseností viem, aká náročná je pozícia pozorovateľa.

Podpora

V každom prípade, ak zvažujete túto metódu odporučiť blízkej osobe, je podstatné uvedomiť si jednu dôležitú vec. Dotyčnej blízkej osobe treba o tejto metóde povedať, neprekvapovať. Môžete jej dať link na túto stránku, nech sa rozhodne dobrovoľne. Klient musí vnútorne cítiť, že je to pre neho to správne a dáva mu to zmysel. Môžete ho podporiť, viera má vždy veľký podiel úspešnosti a na darovaní tejto metódy sa vopred dohodnúť.

Každý sa rozhoduje sám za seba

Hlavná zásada teda znie – netlačiť. Rozprávajte sa, predstavujte možnosti, povedzte o mne. Popíšte svoju vlastnú skúsenosť, ak ju máte, nesnažte sa ale porovnávať. Každý je iní, má iné vzorce správania, myslenia a prežívania emócií.
Vždy rešpektujte prežívanie a vôľu blízkej osoby. Väčšinou sami od seba prejavia prirodzený záujem. Môžete ich odkázať priamo na mňa a ja sa s nimi rada nezáväzne porozprávam. Rovnako i vy sami mi kedykoľvek zavolajte alebo napíšte. Vašu situáciu nikdy neberiem na ľahkú váhu, pomôžem vám vždy ako najlepšie viem smile

Bea