10 výhovoriek žien prečo zasa chudnutie nevyšlo

Nie každá žena je spokojná so svojou postavou, ale namiesto chudnutia prichádzajú výhovorky.
Ja vám tu ukážem 10 najbežnejších výhovoriek takých žien.

1. Nemám čas

Toto je najčastejšia výhovorka. „Ja by som rada chodila cvičiť, ale povedzte mi kedy“ a prechádza zoznam každodenných povinností. Lenže všetko sa dá, keď sa ozaj chce. A niekedy len stačí vymeniť výťah za schody, cestu do práce autom za peknú rannú prechádzku.

2. Priberám aj zo vzduchu

Mnoho žien vzliká „Ja nič nejem a priberám aj zo vzduchu“. Tie buď klamú, a potajomky sa prejedajú alebo im naozaj nefunguje spaľovanie. V tom prípade to chce vyhľadať odborníka a zistiť, prečo metabolizmus nefunguje ako má.

3. Som tak unavená

Veľa žien sa vyhovára na nedostatok energie. „Ja kým sa o všetko postarám, už je desať večer a ozaj nič nevládzem“. Takto vysvetľujú dôvod, prečo sa zasa žiadne cvičenie nekonalo. Teraz vám niečo prezradím. Cvičenie a ešte aj s príjemnou hudbou je veľkým dobíjačom energie.

4. Som v strese

Každý má nejaké tie problémy a nejedna žena musí v živote kadečo prekonať. Ale rozhodne nie je nutné v takom období pribrať 20 kíl. Naozaj nemusíte doma stres zajedať. Stres sa predsa dá odbúrať aj inak. Práve cvičením.

5. To je vekom

„Keď som mala dvadsať, stačilo 2 dni jesť menej a 3 kilá boli dole hneď. V tridsiatich už mesiac, v štyridsiatich aj dva mesiace a v prechode už nemôžem sladké vôbec ?“ Je pravdou, že s vekom sa metabolizmus spomaľuje, pomalšie sa chudne a ľahšie naberá. Je to nefér, ale je to tak.
Ale prečo sa radšej vzdať a nosiť túto myšlienku v hlave? Radšej sa uvoľnite a užívajte starostlivosť o seba v každom veku.

6. Nechce sa mi variť dvojmo – zvlášť pre rodinu a zvlášť pre seba

„S brokolicou by ma manžel hnal. Tak zasa varím sviečkovú“. Pri tejto výhovorke sa musím smiať.
Ako ľahko je na niekoho iného zvaliť, že ste si večer musela dať 4 knedle. Alebo že vám manžel večer k televízii pripraví nejaké mňamky a vy si ich „musíte“ dať. Úprimne, asi vám to naozaj vyhovuje, inak by ste si tú brokolicu dali.

7. Nemám pevnú vôľu

To znie úprimne. Ten kto to hovorí, nie je žiadny alibista a jasne priznáva svoju slabosť. Nič nemusí byť stratené. Pevná vôľa sa dá natrénovať a budeme mať o výhovorku menej.

8. Ostalo mi to po deťoch

Nie jedna žena sa so štíhlou líniou rozlúčila (v hlave) v momente ako otehotnela. Existuje séria cvičení počas tehotenstva a v tom období ozaj netreba jesť za dvoch. Taktiež po pôrode môžete o seba dbať a cvičiť. Len vás prosím nehľadajte výhovorky vo vlastných deťoch.

9. Ale kto mi postráži deti?

Cvičte doma. Fakt toto často počujem: „Ako mám chodiť cvičiť, keď mám stále na krku deti?“ alebo „Nedá sa mi cvičiť, strážim vnúčatá“. Naozaj ak máte malé deti a nedá sa vám tak často od nich odísť, aby ste mala čas len pre seba, neberte to ako výhovorku. Zacvičte si poprípade s nimi v pohodlí vášho domova. Dokonca im budete príkladom a večne malé nebudú.

10. Mám to v génoch

„Máme to v rodine. Môžem robiť čokoľvek, gény nepustia“. Genetická výbava má samozrejme tiež vplyv na postavu, ale všímajte si aj, aké stravovacie návyky dedíte. Možno práve tam je pes zakopaný.

Je treba upraviť životný štýl a nikto nemusí byť tučný. Len treba chcieť a nie hľadať výhovorky.

Bea