Sebaláskou k vysnívanej postave 2.časť

V 1.časti ste sa dozvedeli o určitých zakorenených zvykoch, ktoré má väčšina ľudí trpiacich nadváhou,

a ktoré im bránia dosiahnuť vysnívanú postavu. Tie programy, ktoré načerpali z minulosti ich ťahajú späť.


Jednak je tu minulosť, ale formuje ich aj to, v akom prostredí sa pohybujú, kde fungujú a čomu sa venujú. Či stále pátrajú po nejakých úžasných diétach, alebo práve naopak, ako si vytvoriť nový životný štýl. Aký postoj majú k cvičeniu, či ich vôbec pohybová aktivita zaujíma. Je to aj o tom, ako človek formuluje svoje ciele, aký má zámer. Či chce schudnúť napríklad pred dovolenkou, alebo si chce vytvoriť nový životný štýl. Takí, čo chudnú iba do plaviek, schudnú síce, ale garantujem vám, je len otázkou času, kedy ich postihne jojo efekt. Veď po dovolenke už chudnúť netreba. Oni sú už navyknutí chudnúť raz do roka a vždy sa vrátiť do starých koľají. Zase. Vytvorili si už akýsi rituál chudnutia a neriešia primárny problém.

Takže opäť sme pri hlave

Keby ľudia riešili najskôr hlavu, všetko ostatné je sekundárna záležitosť – strava, pohyb, cvičenie, regenerácia.
Ako je možné, že sú štíhli ľudia, ktorí nemajú problém s nadváhou, aj keď pojedia koľko chcú. A sú ľudia, ktorí majú s nadváhou obrovské problémy, celoživotné. Niekto sa ani tak veľmi zdravo nestravuje a je chudý. Prečo je tomu tak? Ono je to isto tým, že má iný postoj k sebe, k jedlu, k svojmu telu a má lásku k sebe samému.

Čo znamená zdravý životný štýl pre vás?

Pre mňa je zdravý životný štýl napríklad jesť jedlo, po ktorom sa cítim dobre. To znamená, nebyť po jedle unavená. Jesť jedlo, po ktorom mi telo dáva signály, že mi prospieva. Pretože človek ak sa má rád, vníma svoje telo a všíma si znamenia, ktoré mu telo dáva, ako reaguje, odpovedá. Ak skonzumuje niekto nie veľmi vhodné jedlo pre seba, môže mu to telo nejako odzrkadliť. Buď ťažobou na žalúdku alebo vyrážkou na tvári a pod.
Tiež sa snažím držať v dobrej kondícii. Do práce a z práce chodievam peši, cvičím ako často sa mi dá, cez víkendy sa rada prechádzam v prírode, myslím pozitívne, teda mám otvorenú myseľ. Milujem aj relaxačné aktivity, rada čítam a stretávam sa s priateľmi. Nefajčím a taktiež neholdujem alkoholu.

Napíšte si body, čo máte radi vy a len ste na to možno zabudli. Zaraďte ich do svojho života a tešte sa.

Bea