Sebaláskou k vysnívanej postave 1.časť

Všetci chceme dobre vyzerať, pôsobiť príťažlivo na svoje okolie, byť milovaní a obdivovaní.

Krása však vyžaruje zvnútra a tú môžeme dosiahnuť v prvom rade keď venujeme lásku samému sebe, svojmu telu vhodnú stravu a pohyb a svojej duši relax.
To znamená, že veľmi veľké percento celého úspechu na ceste k vysnívanej postave je v nastavení mysle.
V tom, aké máte presvedčenia, čomu veríte, aké máte v sebe programy v súvislosti s jedlom, cvičením, formovaním postavy, mienkou o sebe a sebaláskou.

Primárna je hlava.

Samozrejme, každý sa môže naprogramovať tak, aby bol úspešný v týchto cieľoch. Len je to tak ako keď do nového počítača nainštalujete nové programy. Síce tam sú, ale keď počítač nezapnete a nebudete ho používať, tak tie programy sú vám nanič. Len ich používaním sa môžete zlepšovať.
Väčšina ľudí vie, že sa majú zdravo stravovať, cvičiť, chodiť viac peši, že nemajú fajčiť, piť alkohol.
Ale nerobia to. Čiže oni tie programy majú, ale ich nepoužívajú alebo ich nevedia používať.
Nevedia presne ako zmeniť pocity k danej veci. Vysvetlím to takto. V hlave majú program, že si nemôžu dať sladkosti, lebo sú vo fáze chudnutia. Aj napriek tomu ju zbaštia. A to je presne to. Človek vie, ale používa nesprávnu komunikáciu so sebou.

 

Emocionálne jedenie


V tejto dobe veľmi aktuálne. Ľudia zažili vo svojom živote napríklad rôzne traumy, mohli to byť ublíženia v detstve  – „kým to všetko nezješ, neodídeš od stola“ alebo „deti v Afrike hladujú, zjedz to“. Takéto rôzne programy si do hlavy naprogramovali.
Taktiež veľmi nebezpečné je prijať program v puberte. Ak niekto vyvíjajúcemu sa dievčaťu povie že je tučné, na základe toho si to dievča naprogramuje program „Diéta“ a prestane jesť ako 12-ročné. Potom sa to, samozrejme, v dospelosti odzrkadľuje. Spôsobené dôsledky sa s ním ťahajú celý život.

 

Stres

Častým problémom dnešných ľudí je, že sú v nadmernom strese alebo sú nadmerne pracovne vyťažení. Tým pádom konzumujú jedlo narýchlo, veľa sladkých, poprípade sacharidových potravín. Tie spôsobujú uvoľňovanie úplne iných hormónov a človek sa dostáva do stavu nekontrolovateľného jedenia. Tratí sa sebaláska a dochádza doslova k sebapoškodzovaniu.

 

Vzťahy

Ďalším príkladom je problém vo vzťahu. Ak človeku nefunguje vzťah, sexuálny život, chýba mu pohladenie, objatie, prejavy lásky, tak potom má tendenciu spájať si ten príjemný pocit s niečím sladkým. Sladkosti sme ako deti dostávali za odmenu (aspoň v dobe, keď som bola dieťa to tak bolo). Takže sladkosti sa nám spájali s niečím príjemným. V podstate ten pocit, celá tá kombinácia pocitov sa prenáša do celého človeka a riadi ho. Chce to veľmi pevnú vôľu zmeniť to, ale často krát to nejde. Málokedy sa podarí tieto programy zmeniť pevnou vôľou a mať pozitívne výsledky. Preto tak veľa ľudí podľahne jojo efektu. Vydržia sa držať nejaké obdobie, ale potom príde nejaká situácia, ktorá ich opäť vráti k ich starému životnému štýlu.

(pokračovanie v 2. časti)

Bea