Triky pri chudnutí

Redukcia váhy je predovšetkým otázkou vnútorného nastavenia.
Upravte si svoj jedálny lístok, dbajte na zdravý pitný režim, hýbte sa a pritom skúste dodržiavať tieto triky, ktoré vám pomôžu na ceste za vysnívanou postavou.

Nech sa páči, tu sú:

1. Prehodnoťte svoje návyky. Všímajte si, kedy počas dňa najčastejšie siahate po jedle a prečo. Ste pri to skutočne hladní alebo iba zajedáte negatívne emócie?

2. Nahraďte nezdravé kompenzačné návyky novými. Čerpajte energiu z iných zdrojov ako z kalorického jedla. Môže to byť počúvanie hudby, tanec, čítanie dobrých kníh alebo článkov, cvičenie, prechádzky, stretnutie s priateľmi alebo relaxačné aktivity. Je to veľmi individuálne.

3. Udržiavajte si pozitívnu motiváciu. Chudnete predovšetkým pre seba a pre zdravie svojho tela. Chudnutím ho netrestáte. Naopak, lepšie sa oň staráte a hľadáte si k nemu láskyplnejší vzťah.

4. Buďte trpezliví. Účinné chudnutie je dlhodobý proces a vyžaduje si komplexnú prestavbu životného štýlu.

5. Neočakávajte nemožné. Nenamýšľajte si, že štíhlejšia postava vyrieši vaše vzťahové problémy alebo problémy v zamestnaní. Tie si vyžadujú úplne iné riešenia. Majte sa radi a na cestu k vysnívanej postave vykročte s pokorou a láskou

Bea