JoJo efekt – čo to je???

JoJo efekt je výsledkom diét a hladovania.

V prvom rade je treba vedieť, že spaľujete aj keď jete. Úžasné! Ale, keď jete správne, nie keď hladujete. Akákoľvek rýchla diéta skrachuje práve pre tento obranný mechanizmus.

Nemôžete predsa hladovať večne. Ak je telo vystresované z diét – hladoviek, spomaľuje metabolizmus.

Hneď pri návrate k predošlému stravovaniu si telo vytvorí zásoby, dokonca „nadzásoby“ energie a dostaví sa „jojo“ efekt. Nadváha a obezita vznikajú pri vytváraní nadmerných zásob tuku. Telesného a viscerálneho, ktorý je priamo nalepený na vnútorných orgánoch, a tým sťažuje ich funkciu. U ľudí s nadváhou a obezitou sú molekuly tukov uzavreté ako v trezore, a nie sú ochotné tukové bunky opustiť.

Jojo efekt nastáva u ľudí, ktorí sa vrátia k zlým stravovacím návykom a chybu vidia všade inde, len nie v SEBE.

Ja vám pomôžem nastaviť zdravší životný štýl – stravovanie, pohyb a relax. Na Poradenstve – účinné chudnutie, vám „ušijem individuálny program na mieru“. Program, ktorý nebude vyžadovať hladovanie a neochudobní vás o žiadne dôležité živiny. Práve naopak. Program je zdravý, odskúšaný a funguje! Pomôže vám účinne schudnúť natrvalo. Od vás sa bude vyžadovať jediné - rozhodnutie a disciplína.

Dôležité totiž nie sú výsledky v prvých dňoch či týždňoch. Najdôležitejšia je zmena návykov, ktoré sa postupom času pre vás stanú bežnou rutinou. Každá, aj tá najdlhšia cesta začína prvým krokom. Tým krokom je rozhodnutie, ktoré neodkladajte. Prečo je dôležité začať hneď? Pretože zajtra môže byť tisíc dôvodov, prečo s chudnutím nezačnete!

Chcete začať zdravo chudnúť? Stanovte si CIEĽ, ktorý chcete dosiahnuť...

Ak chcete byť úspešní, musíte najprv sami uveriť, že to dokážete. Chudnutie totiž začína v hlave. Potrebujete si urobiť plán, s ktorým vám rada pomôžem. Spoločne to zvládneme.

Bea