Jeseň a imunita v skvelej forme

Je tu jeseň a s ňou ruka v ruke prichádza ochladenie. Veľa ľudí je pri týchto zmenách počasia náchylnejší na kašeľ a nádchu.

Poradím vám, ako si v tomto období udržíte imunitu v skvelej forme.

Telo má prirodzenú obranyschopnosť v podobe imunitného systému.

Aby sa táto jeho prirodzená obranyschopnosť zachovala, potrebujeme si zachovať hlavne psychickú pohodu v pochmúrnych jesenných dňoch. Cvičenie, pekná hudba, dobrá kniha, pozitívne stretnutia s priateľmi môžu byť tá správna voľba.

 

Vyvážená strava podporuje imunitný systém.

Ak dáte telu živiny, vitamíny, minerály, proteíny, prispejete k jeho zdravej funkcii. Hlavne v zelenine a ovocí je obsiahnuté široké spektrum vitamínov a minerálov, ako je napríklad vitamín C, vitamín A a Zinok, ktoré vo veľkej časti prispievajú k správnej funkcii obranyschopnosti organizmu.

Telo je závislé od vitamínov, hlavne od vitamínu C, ktorý je obsiahnutý aj v ovocí a zelenine. Hlavne v tomto období, aby mohlo bunky ochrániť pred oxidačným stresom a podporiť imunitné funkcie.

Imunitný systém má isté „zvláštne jednotky“ vo forme bielych krviniek. Tieto krvinky vytvárajú protilátky, ktoré ničia invazívne baktérie a vírusy a vypudzujú ich z tela. Keďže protilátky sú proteíny, je nutné mať tiež primeraný prísun proteínu v strave, aby organizmus bol schopný vytvoriť protilátky, ktoré potrebuje. Zdravá proteínová strava,

ako sú ryby, vajíčka, tvaroh, syry, chudé mäso, strukoviny a iné, ako aj dôležité vitamíny a minerály ako B1, B12, zinok a meď prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému. Dobré stravovanie naozaj dláždi cestu k zdraviu. Treba teda telu dávať tú najlepšiu možnú výživu.


V tomto období sa neprepínajte a viac relaxujte. wink

Možnosti nájdete aj tu www.centrumbea.sk

Bea