Tajomstvo účinného chudnutia

Chudnite z TUKU, nie zo SVALU.

Účinné chudnutie je chudnutím zdravo, s radosťou a natrvalo.

Znižovanie hmotnosti je o spaľovaní kalórií prijatých v priebehu dňa a o odbúravaní tuku z uložených zásob. No pokiaľ telu nedoprajete dostatok správnych kalórií, lebo si myslíte, že keď budete jesť, budete automaticky priberať, robíte veľkú chybu. Prídete totiž o svalovú hmotu. Chudnete tak úplne zlým spôsobom – diétou.

 

Veľa žien ak chce schudnúť si nasadí diétu a začne viac cvičiť. Popritom musí zvládať prácu a denné stresové situácie. Keď je vaše telo vo veľkom strese, zároveň hladujete a možno nemáte dostatok spánku, logicky sa váš organizmus prepne do režimu na prežitie.

Potrebujete získať energiu, aby ste vôbec vládali dýchať, a pokiaľ mu nedoprajete dostatok správnych kalórií, ako zdroj použije nielen tuk, ale aj svaly.

Verím, že určite schudnete, no prídete aj o svaly. Budete síce štíhlejšia, ale aj slabšia a možno chorľavejšia. A postava nebude taká pekná, po akej túžite, pretože peknú postavu robí svalová hmota.

 

Kedy prichádzate o svaly?

1. Keď chudnete príliš rýchlo, teda zhadzujete viac ako dve - dve a pol kilá za týždeň. V tomto prípade máte istotu, že spaľujete nielen tuky, ale prichádzate aj o svaly.

 

2. Keď jete málo, respektíve prijímate minimum kalórií a naopak cvičíte a športujete ako blázon. Ubudne z tuku, ale aj zo svalov, v dôsledku čoho sa spomalí metabolizmus, svaly sa nedokážu tak rýchlo regenerovať.

 

3. Keď sa cítite spomalená, zabúdate a nepáli vám to ako pred tým. Dôsledkom nesprávneho chudnutia, kedy telo čerpá energiu z nesprávneho zdroja - zo svalov - je aj zhoršená schopnosť sústrediť sa, rozmýšľať a pamätať si. Mozog totiž na svoje fungovanie spotrebuje prekvapujúco veľa energie a keď ju nemá, pracuje spomalene.

 

Máte problém?

Ako prijímať v strave správne kalórie, ako cvičiť, spevňovať a tvarovať postavu a ako viac regenerovať a relaxovať vám poradím na konzultácii – poradenstvo účinné chudnutie.

Natrvalo dosiahnete vysnívaný výsledok - krásnu postavu, sebavedomie, dostatok energie a šťastnejší život.

 

Bea