Pravidelné cvičenie zmení nielen vaše telo.

Pravidelné cvičenie zmení nielen vaše telo.
Tu sú dôvody, prečo cvičiť pravidelne.

 

1. Spokojnosť samých so sebou

Určite veľmi dobre viete, že ak cvičíte pravidelne, tak 2-3krát do týždňa, máte aj lepšiu kondičku a pri rýchlejšej chôdzi alebo pri kráčaní po schodoch sa už tak rýchlo nezadýchavate.
S lepšou kondičkou sa zdvihne aj vaše sebavedomie a budete mať sami so seba lepší pocit.

 

2. Zdravie

Ako aj cvičenie – posilňovanie v nejakom zariadení, tak aj pohyb na čerstvom vzduchu pôsobí pozitívne na vaše zdravie. Naštartuje sa váš metabolizmus a posilní sa aj vaša imunita.
Ak k pohybu pridáte správne stravovanie, ľahšie sa vyhnete rôznym zdravotným problémom ako sú cukrovka, vysoký krvný tlak, zvýšený cholesterol, srdcovo-cievne ochorenia, ale aj problémom s kĺbmi a chrbticou. Zároveň sa vám zlepší spánok.

 

3. Lepšia pamäť

Pamäť sa bežne zlepšuje pravidelným zaťažovaním mozgu – čítaním, vymýšľaním nových projektov, lúštením krížoviek alebo hlavolamov.
Taktiež pravidelným cvičením sa vám zlepší pozornosť, koncentrácia a pamäť.

 

4. Budete sa cítiť šťastní

Pri pravidelnom cvičení sa v tele tvorí väčšie množstvo endorfínu, ktorý odbúrava stres a predchádza vzniku depresií. Práve endorfín zabezpečuje pocit dobrej nálady a šťastia.

 

5. Pravidelné posilňovanie tvaruje, spevňuje a zoštíhľuje postavu

Na špeciálnych rekondičných stoloch – Shapemaster posilňujete svalové partie, podporujete pružnosť svalov, vaša postava bude pevnejšia a pružnejšia po každom hodinovom cvičení. Pravidelným cvičením omladnete.
Akýkoľvek pohyb okysličuje vašu pleť, potom vyzeráte mladšie, krajšie a rozžiarene.

Pravidelným cvičením budujete svalovú hmotu a vaše telo vyzerá atraktívnejšie a mladšie.

Bea