Prečo je cvičenie dôležité

Prečo je cvičenie dôležité.

A nielen pri chudnutí.

Je ťažké začať cvičiť, keď s tým ešte nie ste stotožnení a nikto vo vašom okolí necvičí.
Ráno si radšej pospíte a z práce chodíte unavení a uprednostníte sledovanie televízie.
Tí úprimnejší si aspoň povedia: „Aj by som cvičil, ale nechce sa mi...“
Skúste si nájsť motív, ktorý vás naštartuje.

 

5 PLUSOV CVIČENIA

1. Harmónia tela a ducha

Telo každého človeka je jednotné (telo a duša) a pohyb i cvičenie má významný vplyv na to, ako sa cítite, ako zmýšľate a či ste šťastní. Pri pravidelnom cvičení sa vyplavujú tzv. hormóny šťastia. Ak sa vám do tela vyplavuje hormón serotonín, zažívate celkovú pohodu a pocit šťastia. Pri nedostatku tohto hormónu máte naopak blbú náladu a sklon k depresii.
Cvičenie pôsobí aj preventívne proti stresu. Ak ste v mysli vyrovnaní, len tak vás niečo nerozhádže. A ak náhodou áno, dobré cvičenie vám myseľ opäť vyčistí smile.

 

2. Vitalita

 Mnoho ľudí vraj nemôže cvičiť, pretože sú bez energie. A je to pravda. Stres, práca, deti, doprava si zoberú veľkú časť energie a večer už len sedíte na gauči pred telkou s vybitými baterkami a energiu čerpáte z chladničky, teda z jedla.
Cvičenie má veľmi pozitívny vplyv na kvalitu života. Vďaka pohybu sa vyplavia endorfíny, ktoré vplývajú na vašu vitalitu a sviežosť po celý deň.
Ak sa cítite príliš unavení na cvičenie, verte, že tento počiatočný stav veľmi rýchlo prekonáte.
Cvičením a posilňovaním sa upravia aj vaše telesné proporcie, vyformujú sa úplne inak. Budete si môcť obliecť čo sa vám páči a o pocite aký zo seba budete mať, nejdem ani hovoriť... Cvičenie dokonca spomaľuje starnutie wink

 

3. Nové priateľstvá

Každý začiatok je ťažký, ale ak vytrváte, zistíte, že máte zrazu viac energie, a že sa tešíte na ďalšie cvičenie. Pri pravidelnom cvičení v Centre zdravia, krásy a oddychu Bea stretnete ženy, ktoré majú podobné priority ako vy. Zistíte, že sa máte o čom porozprávať, poradiť si navzájom a podržať sa. Budete sa navzájom podporovať, motivovať a dodávať si energiu.

 

4. Štíhle a pevné telo

Tvarujúce cvičenie na rekondičných stoloch Shapemasters vám pomôže vytvarovať postavičky, zbaviť sa nadbytočných tukov, kíl, centimetrov a celulitídy. Vaše svaly sa stávajú pružnejšie, telo pevnejšie a štíhlejšie. V kombinácii s metódou účinného chudnutia, vám pomôžem dosiahnuť krásne postavy, čo v konečnom dôsledku vedie k spokojnosti a mnohokrát aj k šťastnejšiemu životu.

 

5. Zdravšie telo.

Vedľajším účinkom cvičenia je zdravšie telo. Zlepšíte si držanie tela, vašu ohybnosť a bolesti chrbta a kĺbov pominú. Posilníte imunitu, kondíciu, vaše srdiečko, upraví sa vám krvný tlak a naštartujete metabolizmus.

 

PREČO TEDA CVIČIŤ?

Pravidelný pohyb a cvičenie znamená zmenu osobnosti, zdokonaľovanie seba samého a zdravší, kvalitnejší život. Pridajte sa ku mne smile.

So mnou sa cvičenie stáva zábavou.

Bea